Pochłaniacze kontenerowe, wilgoci w saszetkach, silica gel | Relopack
ŚRODKI ANTYKOROZYJNE
maj 29, 2017
SKRZYNIE TRANSPORTOWE
maj 29, 2017

POCHŁANIACZE WILGOCI

Warunki panujące podczas transportu nie zawsze są korzystne, dlatego ładunki ponadgabarytowe wymagają szczególnej ochrony przed ich największym wrogiem, czyli wilgocią. Wilgoć bywa obecna również w magazynach, w których ładunki spędzają czas zarówno przed transportem, jak i po nim. Aby mieć pewność, że dane urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu wskutek wilgoci, należy zadbać o to, by nie dostała się ona do wnętrza ładunku. Zapakowanie w drewnianą skrzynię nie jest wystarczającym zabezpieczeniem, gdyż drewno z łatwością wchłania wilgoć i magazynuje ją. W związku z tym przed zapakowaniem w skrzynię należy dodatkowo wybrać pochłaniacz wilgoci.

 

Jednym z najpopularniejszych środków chroniących przed wilgocią jest silica gel, czyli żel krzemionkowy, który często można spotkać w postaci małych saszetek znajdujących się np. w pudełkach z butami. W ten sposób obuwie jest chronione przed wilgocią i tak samo można ochronić każdy inny przedmiot, dostosowując ilość saszetek i granulek do wielkości danego ładunku. Pochłaniacze wilgoci w saszetkach to jedne z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zastosowań w walce z wilgocią.

 

Dużą popularnością cieszą się także oferowane przez nas pochłaniacze kontenerowe w postaci torebek, które można umieścić w kontenerach z przechowywanymi ładunkami. Pochłaniacz kontenerowy zabezpiecza ładunek nawet do 45 dni i skutecznie zapobiega przed wystąpieniem zjawiska tzw. deszczu kontenerowego, który może wystąpić, jeśli w kontenerze nie znajduje się żaden pochłaniacz wilgoci. Dodatkową cechą pochłaniaczy kontenerowych jest ochrona przed korozją, pleśnią i innymi skutkami wilgoci. Pochłaniacze kontenerowe wykonane są z nietoksycznych materiałów przyjaznych środowisku i mogą być z powodzeniem utylizowane.

 

Oferowane przez nas pochłaniacze wilgoci skutecznie ochronią każdy ładunek, niezależnie od tego, czy znajduje się w nim metal, drewno, żywność, odzież czy sprzęt elektroniczny. Aby dodatkowo zadbać o ochronę przed wilgocią, można wyposażyć ładunek we wskaźnik wilgoci.

Komentarze są wyłączone.

pl_PL
de_DE
en_US
//]]>