Czujniki do transportu, wskaźniki transportowe | Relopack
OPAKOWANIA EKSPORTOWE
maj 29, 2017

WSKAŹNIKI TRANSPORTOWE

Dzięki nowoczesnym technologiom mamy możliwość monitorowania warunków, w jakich ładunki ponadgabarytowe są transportowane. Umieszczając w skrzyni lub opakowaniu czujniki do transportu możemy przekonać się, w jaki sposób nasza przesyłka była przewożona. Transport urządzeń i produktów ponadgabarytowych jest w ten sposób zabezpieczony, gdyż w razie jakiegokolwiek uszkodzenia mamy dowód, w jakich warunkach przewożono nasz towar i możemy domagać się odszkodowania.

 

Wyróżniamy następujące wskaźniki transportowe:

 

  • wskaźniki temperatury,
  • wskaźniki wstrząsu,
  • wskaźniki przechyłu.

 

Wskaźniki temperatury są niezawodne i precyzyjne, a ich obecność jest często konieczna w przypadku przewożenia towaru wymagającego określonej temperatury. Elektroniczne czujniki temperatury gromadzą dane i dokumentują temperaturę na każdym etapie transportu. Czujniki pod postacią etykiet działają natomiast na zasadzie nieodwracalnej zmiany koloru w przypadku niedopuszczalnego obniżenia lub podwyższenia temperatury. Są one również bardzo skuteczne i działają z dokładnością do +/- 1°C. Do wyboru są czujniki krótkookresowe (wskazują przekroczenie temperatury do 48 h) oraz długookresowe (wskazują przekroczenie temperatury do tygodnia), w zależności od tego, jak długo przesyłka jest w transporcie.

 

Wskaźniki wstrząsu kontrolują transport ładunków wrażliwych na wstrząsy. Transport ładunków ponadgabarytowych wiąże się często z magazynowaniem i przeładunkami, podczas których ładunki szczególnie narażone są na wstrząsy. Aby monitorować przebieg transportu, należy wyposażyć ładunek we wskaźnik wstrząsu, który nieodwracalnie zmienia kolor podczas niekorzystnych warunków przewożenia.

 

Wskaźniki przechyłu monitorują przebieg transportu pod względem nadmiernego przechyłu. Jeśli nie ufamy w ostrożność przewoźników i potrzebujemy zabezpieczenia pewniejszego niż etykiety ostrzegawcze, wyposażmy nasz ładunek we wskaźniki przechyłu. Na tego rodzaju wskaźniku możemy odczytać, czy nasz ładunek był poddawany przechyłom, a także czy odwracano go o 180°.

Komentarze są wyłączone.

pl_PL
de_DE
en_US
//]]>