Pakowanie ponadgabarytów w folie termokurczliwą, w skrzynie transportowe | Relopack
SKRZYNIE TRANSPORTOWE
maj 29, 2017
ZABEZPIECZENIA ANTYKOROZYJNE VCI
styczeń 23, 2019

PAKOWANIE PONADGABARYTÓW

Przewóz towarów ponadgabarytowych nie jest prostą rzeczą. Nie wystarczy zaplanować trasy przewozu – zanim ładunek wyruszy w podróż, trzeba go odpowiednio zabezpieczyć przed czynnikami takimi jak wilgoć, uszkodzenia mechaniczne czy rdza. Relopack to firma od lat zajmująca się pakowaniem towarów ponadgabarytowych i dzięki naszemu doświadczeniu doskonale wiemy, jak zabezpieczać cenne towary o dużych rozmiarach.

Pakowanie ponadgabarytów rozpoczyna się od zabezpieczenia ładunku materiałem antykorozyjnym. Na rynku można znaleźć wiele produktów do tego przeznaczonych – my najczęściej stosujemy pakowanie w folię termokurczliwą, która chroni ładunek przed korozją, wilgocią i promieniowaniem UV. Zawarty w niej środek o nazwie VCI chroni powierzchnię towaru przed procesem korozji dzięki obecności lotnych inhibitorów korozji, które potrafią dotrzeć w nawet najmniejszą szczelinę.

Zabezpieczenia przed wilgocią nigdy za wiele, zwłaszcza kiedy towar jest szczególnie na nią narażony. W tym celu stosujemy silica gel, czyli żel krzemionkowy, znany ze swoich właściwości osuszających. Silica gel wykorzystywany jest w różnych gałęziach przemysłu, najczęściej saszetki z żelem możemy znaleźć w pudełkach po butach. Ten sam żel krzemionkowy skutecznie zabezpieczy towar przed wilgocią. W tym celu można użyć również pochłaniaczy kontenerowych, które zapobiegają wystąpieniu tzw. deszczu kontenerowego.

Ostatnim etapem pakowania jest pakowanie w skrzynie transportowe: drewniane, sklejkowe lub z płyty OSB. Nasze skrzynie są wytrzymałe na obciążenia, twarde, a więc odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także spełniają warunki fitosanitarne. Chętnie pomożemy Państwu w doborze odpowiednich materiałów pakowych i zabezpieczymy towar tak, by bezpiecznie i bez szwanku dotarł do miejsca przeznaczenia. Działając w tej branży od wielu lat, doskonale zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, jakie czyhają na nieodpowiednio zabezpieczony towar, dlatego też każdy ładunek jest przez dokładnie zabezpieczany, sprawdzany i sztauowany.

Komentarze są wyłączone.

pl_PL
de_DE
en_US
//]]>