Pakowanie w folię termokurczliwą | Relopack
Taśmy Spinające
styczeń 23, 2019

FOLIA TERMOKURCZLIWA

Folia termokurczliwa jest materiałem powszechnie stosowanym w wielu gałęziach przemysłu. Bez niej trudno wyobrazić sobie pakowanie żywności – ochraniamy nią warzywa, owoce, wędliny, mięso oraz nabiał. W folię termokurczliwą pakowane są również kosmetyki, środki czystości, zabawki, książki, płyty i wiele innych produktów, z których korzystamy na co dzień. Folia termokurczliwa znajduje swoje zastosowanie również w branży transportowej. Dzięki niej możemy skutecznie zabezpieczyć przewożony ładunek przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak korozja, wilgoć czy promieniowanie UV. Pakowanie w folię termokurczliwą to jeden z najszerzej wykorzystywanych sposobów pakowania ładunków o małych i wielkich gabarytach.

 

Folia termokurczliwa VCI – skuteczna bariera antykorozyjna

 

Wysokiej jakości folia termokurczliwa VCI to doskonałe zabezpieczenie przed korozją, które stosowane jest w przypadku przewożenia produktów wykonanych z metalu (srebra, aluminium, mosiądzu, miedzi, stali węglowej, stali nierdzewnej oraz stali ocynkowanej). Podczas magazynowania i transportu ładunki te są szczególnie narażone na działanie korozji, dlatego wymagają wysokiej jakości zabezpieczenia w postaci folii termokurczliwej VCI. Tajemnicze „VCI” jest skrótem od angielskiego Volatile Corrosion Inhibitor – lotnego inhibitora korozji – i jest to wyjątkowa metoda, która w sposób nietoksyczny i niewidoczny chroni metalowy przedmiot przed działaniem korozji. Lotne inhibitory korozji (VCI) umieszczone na folii odparowywane są na powierzchnię metalu, dzięki czemu przedostają się nawet w trudno dostępne miejsca. Główną zaletą folii termokurczliwej VCI jest fakt, że lotne inhibitory korozji są niewidoczne – nie ma więc potrzeby czyszczenia metalu ze środka antykorozyjnego – wystarczy więc pozbyć się folii, by móc korzystać z przedmiotu. Dzięki zastosowaniu folii termokurczliwej VCI ładunek może być bezpiecznie magazynowany i transportowany od 12 do 24 miesięcy, w zależności od zastosowanego materiału. Oznacza to, że zabezpieczony w ten sposób produkt jest przez ten czas w pełni bezpieczny i zupełnie niepodatny na działanie korozji.

 

Pakowanie w folię termokurczliwą – dlaczego warto?

 

Do podstawowych zalet folii termokurczliwej możemy zaliczyć wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ochronę przed zabrudzeniami, świetną kurczliwość w niskiej temperaturze oraz szerokie zastosowanie – możliwość pakowania małych i dużych elementów. Folia termokurczliwa w pakowaniu ładunków wielkogabarytowych wykorzystywana jest przede wszystkim jako pokrycie wierzchnie skrzyń drewnianych stanowiące doskonałe zabezpieczenie przed uszkodzeniem pokrywy skrzyni. Z kolei pakowanie w folię termokurczliwą małych ładunków polega głównie na wykorzystaniu materiału VCI do metalowych przedmiotów, a także standardowej folii termokurczliwej do pozostałych ładunków. Przedmioty zabezpieczone za pomocą folii termokurczliwej VCI mogą być przechowywane zarówno w magazynach, jak i na zewnątrz, gdyż folia chroni ładunek przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Komentarze są wyłączone.

pl_PL
de_DE
en_US
//]]>