VCI zabezpieczenie antykorozyjne - Co to jest ? | Relopack

ZABEZPIECZENIA ANTYKOROZYJNE VCI

PAKOWANIE PONADGABARYTÓW
maj 29, 2017
Taśmy Spinające
styczeń 23, 2019

ZABEZPIECZENIA ANTYKOROZYJNE VCI

Transport ładunków ponadgabarytowych wiąże się z koniecznością zabezpieczenia ich przed działaniem niekorzystnych czynników, do których zaliczamy również korozję. Profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne polega na wykorzystaniu materiałów, takich jak papier lub folia VCI, które zostały stworzone specjalnie po to, by nie dopuścić do wystąpienia procesu korozji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pakowaniu ładunków ponadgabarytowych jesteśmy przekonani, że produkty VCI to najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne dostępne na rynku.

 

Co to jest VCI?

 

Volatile Corrosion Inhibitor to z angielskiego lotny inhibitor korozji. Metoda VCI opiera się właśnie na odparowywaniu tychże inhibitorów z papierowej lub foliowej powierzchni w celu ochrony metali przed korozją. Odparowane inhibitory chronią metal poprzez wypełnianie wolnej przestrzeni między papierem lub folią VCI a metalowym przedmiotem. Ładunek zabezpieczony folią lub papierem VCI można magazynować nawet do 2 lat, bez ryzyka wystąpienia procesu korozji. Co ważne, cząsteczki VCI są niewidoczne i niewyczuwalne, dlatego po rozpakowaniu ładunku nie ma konieczności czyszczenia metalowego obiektu – nadaje się on do użytku bezpośrednio po odpakowaniu. Główną zaletą VCI jest umiejętność dotarcia do trudno dostępnych miejsc (do 30 cm), których nie można zabezpieczyć w inny sposób. Nowoczesna metoda VCI jest chętnie wykorzystywana w pakowaniu ładunków ponadgabarytowych, których magazynowanie i transport może zająć nawet kilka miesięcy. Dzięki zastosowaniu folii lub papieru VCI mamy pewność, że nie dojdzie do korozji, a ładunek dotrze bezpiecznie do celu.

 

Zabezpieczenia antykorozyjne VCI

 

Wyróżniamy wiele rodzajów produktów antykorozyjnych VCI, wśród których największą popularnością cieszą się folie oraz papiery. Folia VCI wykonana jest z polietylenu i służy do zabezpieczenia produktów ze srebra, aluminium, mosiądzu, miedzi oraz stali węglowej, nierdzewnej i ocynkowanej. Zastosowanie folii antykorozyjnej VCI pozwala na szczelne zamknięcie opakowania poprzez jego zgrzanie. Wyróżniamy również folię termokurczliwą VCI do pakowania ładunków o nieregularnych kształtach, którą cechuje dokładne dopasowanie, szczelność i wytrzymałość na przebicie. Doskonałą ochronę antykorozyjną zapewnia również papier VCI, który chroni metale żelazne oraz nieżelazne, szczególnie te o niewielkich gabarytach. Papier antykorozyjny VCI wykorzystuje się więc najczęściej do pakowania warstwowego lub indywidualnego. Oprócz folii i papierów wśród produktów antykorozyjnych VCI można również znaleźć emitery, które stosowane są poza branżą transportową, a także proszki, które jednak wymagają późniejszego usunięcia przy użyciu wody.

 

Zalety produktów antykorozyjnych VCI

 

Decydując się na zabezpieczenie antykorozyjne w postaci produktów VCI, znacznie redukujesz koszty, które wiązałyby się z odwróceniem procesu korozji lub zwrotem ładunku przez niezadowolonego klienta. Zabezpieczony folią lub papierem VCI ładunek jest w pełni bezpieczny i może być magazynowany oraz transportowany od 12 do 24 miesięcy (w zależności od zastosowanego produktu) bez ryzyka wystąpienia procesu korozji. Co więcej, VCI tworzy na powierzchni metalu niewidoczną i nietoksyczną warstwę ochronną, a przy tym stanowi ekologiczny sposób pakowania – folie i papiery VCI mogą być w całości poddawane recyklingowi.

Komentarze są wyłączone.

pl_PL
de_DE
en_US
//]]>