Środki antykorozyjne, VCI, zabezpieczenie antykorozyjne | Relopack
OPAKOWANIA EKSPORTOWE
maj 29, 2017
POCHŁANIACZE WILGOCI
maj 29, 2017

ŚRODKI ANTYKOROZYJNE

W związku z tym, że wiele ładunków ponadgabarytowych przed transportem spędza dużo czasu w magazynach, narażone są one na procesy korozyjne. Aby temu zapobiec, należy prawidłowo przygotować ładunek do transportu i przechowywania w magazynach. Pomóc w tym mają zabezpieczenia antykorozyjne VCI, których celem jest ochrona metali przed korozją.

 

VCI, czyli Volatile Corrosion Inhibitor, to metoda zabezpieczania materiałów przed korozją za pomocą tzw. lotnych inhibitorów korozji. Inhibitor korozji to środek chemiczny o właściwościach hamujących proces korozji poprzez wytworzenie warstwy ochronnej na metalowej powierzchni. Oferowane przez nas środki antykorozyjne zawierają właśnie ten niezwykle skuteczny w walce z korozją środek chemiczny. Wytworzona przez VCI warstwa ochronna jest niewidoczna i w żaden sposób nie wpływa na wygląd danego urządzenia lub przedmiotu. Obecność VCI można jednak zauważyć, widząc efekty jego działania – brak wystąpienia procesu korozji nawet po długim czasie transportu lub magazynowania. Do największych zalet VCI należy pokrywanie nawet trudno dostępnych miejsc, co jest zwykle niemożliwe przy stosowaniu innych preparatów.

 

W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju zabezpieczenie antykorozyjne, m.in.:

 

  • Folie VCI – dużą popularnością cieszą się folie termokurczliwe VCI, które oprócz wysokiej ochrony antykorozyjnej, cechują się odpornością na wilgoć i promieniowanie UV.
  • Papiery VCI – dokładnie zapakowany metalowy obiekt jest chroniony przed korozją nawet do kilku lat;
  • Emitery VCI – emitery to okrągłe elementy zawierające lotne inhibitory VCI, łatwe zarówno w montażu, jak i usunięciu.
  • Proszki VCI – białe bezwonne proszki zawierające lotne inhibitory VCI szczególnie nadają się do ochrony delikatnych powierzchni; można je łatwo usunąć.

 

Wybór produktu pozostawiamy Państwu, oferując równocześnie naszą profesjonalną pomoc doradczą. Wszystkie produkty zawierające VCI są niezwykle skuteczne i stanowią długotrwałą oraz maksymalną ochronę powierzchni metalowych.

Komentarze są wyłączone.

pl_PL
de_DE
en_US
//]]>